Amulety i Talizmany dla każdego

 

Znak OM - wisior 1,7 cm

Znak OM - wisior 1,7 cm

Starożytny znak indyjski, tybetański związany z wieloma religiami. Stanowi wizualizację magicznego dźwięku OM, którego siła działania zdolna jest czynić cuda.

Jako dźwięk jest jedną z najczęściej spotykanych sylab w zaklęciach i mantrach. Jako talizman OM, zwykle bywa namalowany, narysowany, wyrzeźbiony lub wygrawerowany w najróżniejszym materiale np. w drewnie sandałowym, kości słoniowej, złocie, srebrze. Wspólcześnie upowszechnił się w formie wisiorków i broszek, a także jako ornament dekoracyjny na odzieży i przedmiotach codziennego użytku.  Trzeba jednak zaznaczyć, że bardziej aniżeli poprzednie znaki niesie z soba wartosci religijne. Zwykle bywa biały lub czarny, chociaż podejście charakterystyczne dla współczesnego człowieka przyczyniło sie do tego, ze znak ten pojawia się także w innych kolorach.

Znak Om wspólny jest wielu religiom, których wyznawcy objaśniają jego symbolikę na swój sposób. Według hinduistów symbolizuje ON absolut: Brahme albo Trójce Wisznu, Sziwe i Brahme.

Jako talizman Om odpowiedni jest dla wszystkich. Zapewniać ma wewnętrzną harmonię, spokój umysłu, a przede wszystkim kontakt z absolutem.

Spraw sobie Znak OM - wisior 1,7 cm w CzaryMary.pl

Recenzje:

Marcin K. 2007-08-08
wisiorek jest ładny i elegancki, warto robić zakupy w waszym sklepie
Ocena: 5

anna p. 2007-09-20
w rzeczywistosci jest duzo ladniejszy- swiecace srebro,ladnie wykonany. duzy,dobrze wyglada na srebrnym lancuszku. godny polecenia
Ocena: 4

Edward Ż. 2008-03-11
Dobre wykonanie. Nie jestem pewny co do jakości materiału i trwałości koloru. Ocena: dobry
Ocena: 5


Znak OM - wisior 1,7 cm