Amulety i Talizmany dla każdego

 

Pierścień z pentagramem nr 18 - 19

Pierścień z pentagramem nr 18 - 19

To symbol doskonałości a także wiedzy, mądrości i cnoty. Jest odzwierciedleniem sacrum - siły boskiej. Amulet zdrowia, broniący przed złymi duchami i czarami.Jako talizman pomaga rozwijać zdolności twórcze i paranormalne.

 

Pentagram był znany jako Gwiazda Isztar, a później jako Gwiazda Izydy. Mistycy pitagorejscy Pitagorejczycy widzieli w nim symbol doskonałości, kojarzyli go z życiem i zdrowiem. W starożytności przekonanie o właściwościach ochronnych pentagramu było tak silne, że Babilończycy często rysowali go na pojemnikach z żywnością, co miało zapobiegać jej gniciu. Dla pierwszych chrześcijan pentagram odzwierciedlał pięć ran Jezusa ze względu na 5 wierzchołków. Od XIV wieku uważany za symbol szatana, ze względu na podobieństwo do głowy kozła (odwrócony dwoma wierzchołkami do gory). W XIX wieku Eliphas Levi podzielił pentagramy na "dobrą stronę" i "złą stronę". Za "dobrą" uznał ten odwrócony jednym wierzchołkiem do góry, za "złą" odwrócony — zwrócony dwoma wierzchołkami do góry. Pentagram zwrócony jednym wierzchołkiem do góry zwany jest Pentagramem Białym, jest ON odzwierciedleniem sacrum — siły boskiej. Odzwierciedla również pięć zmysłów człowieka, oraz pięć żywiołów: powietrze, wodę, ziemię, ogień i ducha, ukazując wyższość umysłu człowieka nad wszelkimi innymi żywiołami i zmysłami.

Pentagram [online]. Wikipedia : wolna encyklopedia, 2008-03-3 17:34Z [dostęp: 2008-03-27 09:15Z]. Dostępny w Internecie: http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Pentagram&oldid=11587106

Spraw sobie Pierścień z pentagramem nr 18 - 19 w CzaryMary.pl

Recenzje:

Małgorzata Maria F. 2008-08-23
cieszę się z zakupu, nie żałuję polecam wszystkim
Ocena: 5

Stanisław C. 2008-09-07
Jestem zadowolony z zakupu i polecam innym. Towar świetnie zabezpieczony na czas podróży.
Ocena: 5

Oskar L. 2009-06-02
Ciesze sie z zakupu ..lancuszka z pentagramem ..oraz pierscienia ..mysle ze cena za te dwa towary ..jest w sam raz i pokrywa sie ..z ich bezcennoscia [przynajmniej dla mnie].. ,zycze sobie jak i sklepowi internetowemu ..abysmy takich zakupow mieli jeszcze wiecej..dziekuje.
Ocena: 5


Pierścień z pentagramem nr 18 - 19