Amulety i Talizmany dla każdego

 

Pierścień z pentagramem nr. 14 - 15

Pierścień z pentagramem nr. 14 - 15

To symbol doskonałości a także wiedzy, mądrości i cnoty. Jest odzwierciedleniem sacrum - siły boskiej. Amulet zdrowia, broniący przed złymi duchami i czarami.Jako talizman pomaga rozwijać zdolności twórcze i paranormalne.

 

 

 

 

 

 

 Pentagram był znany jako Gwiazda Isztar, a później jako Gwiazda Izydy. Mistycy pitagorejscy Pitagorejczycy widzieli w nim symbol doskonałości, kojarzyli go z życiem i zdrowiem. W starożytności przekonanie o właściwościach ochronnych pentagramu było tak silne, że Babilończycy często rysowali go na pojemnikach z żywnością, co miało zapobiegać jej gniciu. Dla pierwszych chrześcijan pentagram odzwierciedlał pięć ran Jezusa ze względu na 5 wierzchołków. Od XIV wieku uważany za symbol szatana, ze względu na podobieństwo do głowy kozła (odwrócony dwoma wierzchołkami do gory). W XIX wieku Eliphas Levi podzielił pentagramy na "dobrą stronę" i "złą stronę". Za "dobrą" uznał ten odwrócony jednym wierzchołkiem do góry, za "złą" odwrócony — zwrócony dwoma wierzchołkami do góry. Pentagram zwrócony jednym wierzchołkiem do góry zwany jest Pentagramem Białym, jest ON odzwierciedleniem sacrum — siły boskiej. Odzwierciedla również pięć zmysłów człowieka, oraz pięć żywiołów: powietrze, wodę, ziemię, ogień i ducha, ukazując wyższość umysłu człowieka nad wszelkimi innymi żywiołami i zmysłami.

Spraw sobie Pierścień z pentagramem nr. 14 - 15 w CzaryMary.pl

Recenzje:

Marcin W. 2008-06-21
Ten talizman jest przeklęty. Obdarował mnie niezwykłą siłą paranormalną. Moge podnosić małe przedmioty np. piórko czy igłe. Wciąż napływa do mnie energia!!!!!
Ocena: 5

Małgorzata W. 2009-08-01
wszystko co chciałbym powiedzieć o tym pierścieniu zostało już zawarte w opisie.... Wiara czyni cuda, a emblematy i symbole pomagają zbliżyć się tam gdzie pieszo dojść nie można....
Ocena: 5

Julianna P. 2010-07-31
Jestem zadowolona z zakupu.Bardzo fajny pierścień.Noszę go codziennie myślę,że będzie mnie chronił przed złem i "dobrymi życzeniami" zazdrośników.POLECAM!
Ocena: 5

Agnieszka W. 2011-09-29
Jestem bardzo zadowolona z pierścionka. Od razu jak go założyłam to poczułam napływ świeżej energii!
Ocena: 5


Pierścień z pentagramem nr. 14 - 15