Amulety i Talizmany dla każdego

 

Krzyż z Caravaca 28 mm

Krzyż z Caravaca 28 mm

Według legendy, działo się to 3 maja 1232 roku. W tym czasie miasto Caravaca znajdowało się pod panowaniem arabskim. W lochach zamku ówczesnego władcy, króla Abuda Zeyda, przetrzymywano mnóstwo chrześcijan. Niektórzy pochodzili z bogatych rodzin, i król postanowił wziąć okup za ich uwolnienie. Najpierw jednak musial wytypować „szczęśliwców\\\". Więźniowie kolejno stawali przed nim. Był między nimi Gines Perez de Chirinos, chrześcijański kapłan, uwięziony za głoszenie Ewangelii na ziemiach opanowanych przez muzułmanów. Na pytanie, na czym polega jego zawód, odpowiedział, że na celebrowaniu mszy, podczas której sam Bóg ofiarowuje siebie za grzechy ludzkości.

Powodowany ciekawością Abud Zeyd rozkazał mu odprawić mszę. Przygotowano wszystko, łącznie z ornatami pochodzącymi z łupów. Kapłan rozpoczął mszę, ale nagle zatrzymał się, ponieważ zdał sobie sprawę, że na zaimprowizowanym ołtarzu brakowało krzyża. Oświadczył wiec, że bez niego msza nie może się odbyć, l w tym momencie, jak mówi legenda, przez okno wleciały dwa anioły niosące krzyż. Msza odbyła się, a wobec takiego cudu król i cały jego dwór nawrócili się na chrześcijaństwo. Od tego czasu Krzyż z Caravaca uważany jest za potężny amulet i talizman. 11 lat później cały ten region przeszedł pod panowanie chrześcijan. Krzyż znany jest prawie na całym świecie. W 1668 r. misjonarze hiszpańscy zawieźli go na Filipiny, a w Europie jego kult został rozprzestrzeniony przez jezuitów.

Uważa się, że nawet samo posiadanie Krzyża chroni przed kradzieżami, nagłymi wypadkami i zgonami, atakami negatywnej energii i klątwami. Dawniej używano go do ochrony przed burzami i piorunami. Obecnie stosuje się go w rytuałach ochronnych oraz przy egzorcyzmach. Kształt Krzyża z Caravaca jest na tyle odległy od klasycznego, rzymskiego krzyża, że używają go jako amuletu nawet niechrześcijanie. Noszą go w formie wisiorka, kładą pod poduszkę w razie bezsenności (trzeba go tam trzymać przez 9 dni). Wieszają po wewnętrznej stronie drzwi wejściowych, by chronił dom, lub po prostu trzymają w szkatułce owinięty w kawałek fioletowego jedwabiu. W każdym wypadku działa ochronnie. Natomiast chrześcijanie mogą skorzystać z dodatkowych mocy tego przedmiotu. Pamiętajmy, że na Krzyżu jest figura Jezusa, więc do Niego zwracamy się w modlitwach z udziałem talizmanu. Krzyż z Caravaca nie powinien być jednak noszony wraz z innym krzyżykiem. Istnieje przekonanie, że krzyż ten powinien być nam przez kogoś ofiarowany. Natomiast, gdy my sami dajemy go komuś w darze, pocałujmy tę osobę w oba policzki i poprośmy o to, aby przez moc tego świętego krzyża zawsze otaczało ją światło ochrony i miłości.

Krzyż z Caravaca istnieje w wielu rozmiarach - od wielkich po maleńkie - istotne jest zachowanie proporcji krzyża oryginalnego. Jak niewiele innych przedmiotów, świętość i moc tego symbolu została oficjalnie uznana przez Kościół dość szybko po jego pojawieniu się. Są o tym wzmianki już w roku 1392 (bulla papieska Klemensa VII), w roku 1597 (bulla papieska Klemensa VIII), w 1606 r. w dekretach Pawła V. Krzyż z Caravaca został zaakceptowany przez Konwent Kardynałów i Biskupów Hiszpanii i jest adorowany przez wiernych. Noszą go setki tysięcy osób i wisi w tysiącach domów nie tylko w Hiszpanii.. W1736 r. Krzyż z Caravaca został oficjalnie uznany za przedmiot kultu. Papież Leon XIII, 4 grudnia 1893 r. ratyfikował tę decyzję.

Rytuał na obfitość i dobrą passę:
Przygotuj:
Krzyż z Caravaca, szklankę, 7 takich samych monet, buteleczkę olejku sandałowego, świecę żółtą lub pozłacaną.
1.Do szklanki wlej olejek sandałowy i wrzuć 7 monet, jedną po drugiej.
2.Naprzeciw szklanki postaw (lub połóż) Krzyż z Caravaca oraz świecę i zapal ją zapałkami.
3.Po zapaleniu świecy powiedz: „W imię Naszego Pana, Jezusa Chrystusa Ojca, Syna i Ducha Świętego, Jedynego Boga w Trójcy, wzywam Duchy Dobrobytu aby były moją pomocą i ostoją, aby chroniły me ciało i ducha i otworzyły mi drzwi Boskiej obfitości, która napełni mój skarbiec. Amen.\\\"
Świeca musi dopalić się do końca. Resztki zawiń w chusteczkę higieniczną i wyrzuć. Monety mają pozostać w szklance z olejkiem sandałowym aż do uzyskania poprawy finansowej.

Rytuał na usuwanie bólów i dolegliwości:
1.Krzyżem z Caravaca nakreśl 9 razy znak krzyża nad chorym miejscem, organem, raną, etc., za każdym razem mówiąc: Ostevum, Ostesa, Malehit, Banyat
2.Powtórz wszystko jeszcze dwa razy (razem trzy).
3.Odmów Ojcze Nasz, Zdrowaś Mario i Chwała Ojcu (3 razy).

 

Krzyż jest wykonany ze srebra, pr 0925

Wysokość: 28 mm

Kup Krzyż z Caravaca 28 mm w CzaryMary.pl

Recenzje:

urszula J. 2007-06-01
witam!! Krzyz z Caravaki kupiłam w momencie gdy dowiedziałam sie o swojej chorobie,byłam wtedy załamana......Lekarz do ktorego chodziłam nie był zachwycony moimi wynikami wrecz przeciwnie.... Zaczełam sie leczyc (używając równiez rytuału na dolegliwosci i nosząc krzyz cały czas przy sobie) i po pewnym czasie(a takze zabiegu który musiałam przejsc)okazało sie ze moje wyniki są o wiele wiele lepsze!!!!! a na dzien dzisiejszy jestem w 100% zdrowa!!!!!! Byc moze to przypadek a moze zasługa KRZYZA( ja wierze w to drugie:))...... Pomyslałam sobie ze napewno nie zaszkodzi spróbowac rytuału na obfitosc no i co sie okazało ze po pewnym czasie moja sytuacja finansowa polepszyła sie i to bardzo,dostałam awans a mojemu mężowi zaczęło lepiej sie powodzic w jego własnym biznesie!!!!!!! Takze polecam wszystkim (nawet niedowiarkom)
Ocena: 5

Małgorzata k. 2008-01-27
Krzyż z Caravaca noszę przy sobie już ponad rok.O tym ile razy mi pomógł nie sposób napisać.Trudno uwierzyć w to,że tak mały wisiorek posiada tak ogromną moc.Nie potrzebne były rytuały do tego żeby pomógł,samo posiadanie krzyża zapewnia cudowną ochronę.Każdy kto zauważy go na mojej szyi zachwyca się jego urokiem.Nikt jednak nie wie jaką tajemnicę posiada w sobie że potrafi ukoić największy ból.Krzyż z Caravaca podarowany ma jeszcze większą moc.Dla mnie jest takim aniołem stróżem,z którym nigdy się nie rozstaję.Małgorzata.
Ocena: 5

Rafał D. 2008-07-01
cześć mam ten oto Krzyż z Caravaca i jestem z niego bardzo zadowolony cieszy mnie swoim bardzo ładnym wyglądem i jeszcze ta legenda bardzo mnie ciekawi bardzo chciałem żeby KRZYŻ ten przyszedł do mnie razem z moim nowym telefonem i tak się stało choć zamówienia były odstępne wierze w działanie tego KRZYŻA i ludziom więżącym w Chrystusa bardzo polecam ten KRZYŻ, jest naprawdę tajemniczy polecam.
Ocena: 5

Halina S. 2008-06-25
Chcę gorąco podziękować za bardzo profesjonalnie przeprowadzoną transakcję. Wyrób zgodny ze złożonym zamówieniem, dotarł szybko i jest dokładnie taki jakiego oczekiwałam. Na czas podrózy został idealnie zabezpieczony. Życzę Wam jak najwięcej klientów zadowolonych z zakupów w sklepie Czary Mary. Pozdrawiam.
Ocena: 5

MARCIN H. 2008-08-10
Krzyż z Caravaca do doskonały prezent. Naprawdę działa, jeśli ofiarujemy go z serca, bliskiej nam osobie. Polecam.
Ocena: 5

Magdalena A. 2009-05-25
Bardzo ładny krzyż, mam do niego ogromny sentyment i wierzę, że mnie ochroni i pomoże. Noszę go cały czas. Jest w nim magia i moc
Ocena: 5

Małgorzata O. 2009-08-10
Szybka obsługa i pełen profesjonalizm! Jestem bardzo zadowolona z zakupu, mam nadzieję, że prezent będzie służył obdarowanej osobie :-) Na pewno jeszcze zrobię zakupy na tej stronie. Gorąco polecam!
Ocena: 5

ewa d. 2009-10-19
jestem zadowolona z realizacji zamowienia tanio i w miare szybko zostalam obsluzona i jeszcze pewnie skorzystam z czary mary;0
Ocena: 5

IWONA K. 2010-02-17
Towar zgodny z opisem,dobrej jakości. Szybka dostawa i miły kątakt, naprawde polecam.
Ocena: 5

Daniel M. 2010-03-02
krzyżyk jest śliczny starannie wykonany. Serdecznie polecam. Teraz mam nadzieje na jego pozytywne działanie:-)
Ocena: 5

Paweł S. 2010-04-27
Towar akurat taki jakiego szukałem, jest super! pozdrawiam i cieszę się z zakupu.
Ocena: 5

Jadwiga W. 2012-01-05
Mały, skromny krzyżyk, bardzo dobrze się reprezentuje w noszeniu, jednocześnie ma w sobie moc i właściwości ochronne, serdecznie polecam, warto go mieć.
Ocena: 5

Angelika M. 2012-01-25
towar zgodny z opisem, trochę czekało się na sprowadzenie tego ale opłacało sie
Ocena: 5

Angelika M. 2012-01-31
Ładnie wykonany, ozdobny. Zgodny z opisem. Sprzedaż bez zarzutów. Wszystko gra :)
Ocena: 5

Marcin R. 2012-03-21
Witam, ogólnie powiem tak krzyżyk jest ładny i ładnie się prezentuje co do reszty to stek bzdur i nic więcej, krzyżyk dostałe , niestety żadnych pozytywnych rzeczy nie wniósł w moje życie jak miałem problemy finansowe tak mam nadal mimo zrobienia rytuału na pieniądze. a mam go rok czasu. Mało tego kupiłem drugi krzyż który podarowałem przyjaciółce na urodziny ponieważ też kiepsko się jej wiedzie i szuka pracy cały czas. Wykonała zabieg jak i ja i do dziś niema pracy i wiąże koniec z końcem, więc jeśli komuś się polepszyło to tylko głupi zbieg okoliczności ale nie na pewno działanie krzyża który po za wizualnym efektem nie posiada w sobie żadnej mocy. Pozdrawiam
Ocena: 1


Krzyż z Caravaca 28 mm