Amulety i Talizmany dla każdego

 

WIELKIE RYBY - srebro

WIELKIE RYBY - srebro

Talizman Wielkie Ryby ; wymiary: 42 x 19 mm, srebro pr. 0925

OPIS:
Konstrukcja amuletu Wielkie Ryby opiera się na jednym z podstawowych praw matematyki, zwanym boską proporcją. Wyrażona równaniem 1: 1,1618, tworzy fundamentalny element życia. Cała przyroda funkcjonuje na bazie niezwykłej proporcji. Również u człowieka potwierdza ją wielkość prawej komory serca w stosunku do lewej, prawego płuca do lewego, rozpiętości ramion do wzrostu, długości ręki do przedramienia, a nawet ilości powietrza zasysanego w głębokim oddechu do płytkiego. Zastosowana w architekturze (bazylika św. Piotra, Luwr, Tower Bridge) zapewnia powstawanie imponujących i niezwykle trwałych budowli; w muzyce (V symfonia Beethovena, mazurki Chopina) idealną harmonię i wzorową linię melodyczną.

Z MATRIARCHATEM W RODOWODZIE
Amulet ten pojawiał się, zazwyczaj przypadkowo, nie wiadomo skąd, wzbudzając podziw i przerażenie. Zapewne dlatego był utajniany przez kapłanów i udostępniany wąskiemu gronu wtajemniczonych.
W starożytnym Rzymie zajmował honorowe miejsce w świątyni Dobrej Bogini (Bona Dea), kontynuatorki tradycji matriarchatu, czczonej jedynie przez kobiety. Mężczyznom za próbę poznania jej sekretów groziła śmierć przez zagłodzenie. Amulet, zwany wówczas Maximae Pisces (Największe Ryby), umieszczano u podnóża figury patronki. Chronił kobiety uczestniczące w obrzędach przed dominacją, próżnością, wywyższaniem się i nadpobudliwością seksualną mężczyzn, pełnił również funkcję talizmanu, umożliwiając czerpanie sił z energii słonecznej, oraz spowalniał proces starzenia się. Mężczyźni zdawali sobie sprawę, że jest jednym z najstarszych, a zarazem najpotężniejszych amuletów i czuli przed nim zrozumiały respekt. Nazywali go Aurum Aurorum (złoto nad złotem).
W czasach nowożytnych wykorzystywał go ostatni król wikingów Olaf Tryggwason (969-1000). Umieścił go jako ochronę przed demonami na dziobie okrętu Long Orn (Długi Wąż), na którym ponoć dotarł do Ameryki. Templariusze też nosili go pod zbroją, dzięki czemu uchodzili za niezwyciężonych. Ponadto zawieszali w sali posiedzeń pod sufitem obok bukietu róż, gdy obrady były tajne i dotyczyły żywotnych spraw zakonu.
Wielkie Ryby pojawiły się na krótko w dobie renesansu. Nosili je rycerze biorący udział w wojnach z Turkami i Tatarami. Być może wykonano je bez wymaganej precyzji, dlatego ich działanie było znacznie zminimalizowane. Później amuletu używały tajne ugrupowania, skąd w XX wieku trafił do niemieckich specjalistów od ukrywania zrabowanych skarbów. Umieszczali go na wierzchu skrzyń, dzięki czemu poszukiwania radiestezyjne nie przynosiły rezultatu, gdyż płaszcz ochronny był dostatecznie silny, aby rozproszyć wskazania wahadła czy różdżki.
 
DZIAŁANIE Z MATEMATYCZNĄ DOKŁADNOŚCIĄ
Obecny renesans Wielkich Ryb ma również zaskakujący przebieg. ...W ubiegłym roku przyszedł do mnie znajomy z Gdańska i przyniósł rysunek jakiejś powycinanej blaszki - mówi producent sprzętu radiestezyjnego Grzegorz Ciszak.- Dodał, że jest to słynny talizman, ale nic o nim nie wie. Mam go tak wykonać, aby oba ogony miały polaryzację dodatnią. Spojrzałem i rzuciłem kartkę na stertę papierów. W mojej pracy mam często do czynienia z oryginałami, dla których lot do Plejad, udział w uczcie Kaliguli czy zbudowanie perpetuum mobile jest tak oczywiste, jak zakupy w sklepie. Facet nie wyglądał na czubka, a ponadto był uparty. Nękał mnie telefonami i zmobilizował znajomych. Bez cienia zapału zabrałem się do pracy. Po skończeniu i przebadaniu amuletu poczułem się niepewnie, gdyż trzymałem w ręku coś, co nie miało prawa istnieć. Oba bieguny nie mogą mieć polaryzacji plusowej, a jednak miały. Dopiero po dodatkowych doświadczeniach zrozumiałem istotę fenomenu. Biegun ujemny znajdował się poza strukturą amuletu. Następne badania ujawniły kolejną zagadkę. Kilkucentymetrowy przedmiot tworzył trzymetrową tarczę ochronną; proporcja wielkości amuletu do pola oddziaływania wynosiła 1: 75. Był to wynik imponujący, ale intuicyjnie wyczuwałem, że można go jeszcze znacznie poprawić. Ryby funkcjonują, opierając się na boskiej proporcji, wobec czego przy zachowaniu wymaganej precyzji wykonania pole działania powinno być 1618 razy większe od wielkości przedmiotu. Istota fenomenu amuletu opiera się na prawie wiecznej matematyki, dzięki czemu Ryby nie mogą się zestarzeć, co stało się z większością starych amuletów i talizmanów. W swoich czasach były niezawodne, ale obecnie ich miejsce jest już tylko w muzeum.

BLOKUJE ZŁO, PRZYCIĄGA DOBRO
Amulet blokuje dostęp negatywnym zjawiskom, eliminuje złe życzenia, klątwy, a nawet bakterie chorobotwórcze. Daje obronę aktywną, stymulując intuicję, dzięki czemu osoba znajdująca się w zasięgu jego działania unika groźnych sytuacji: nie trafia w nieodpowiednie miejsce w nieodpowiednim czasie. Amulet powinno się mieć zawsze przy sobie : w portfelu, portmonetce lub skórzanej torebce, nosić dla ozdoby w postaci broszki lub wisiorka. Może być wykonany z miedzi, mosiądzu oraz metali szlachetnych.

Kup WIELKIE RYBY - srebro w CzaryMary.pl

Recenzje:

Joanna J. 2009-02-07
Akurat był to prezent.. no i bardzo ładny, ale nie wiadomo dlaczego, zdrowie tej osoby zaczęło podupadać..
Ocena: 2

Lukasz D. 2009-04-09
Interesujacy bardzo i ciekawy przedmiot, maly jest i brak perfekcji wykonania, ale to nie rolls-royce he, lubie sie wpatrywac w niego.
Ocena: 5

Lukasz D. 2009-04-17
chcialbym zamiescic recenzje czymu nie moge??? heh sciema z tymi recenzjami, tylko dobre publikujecie hehehe
Ocena: 3

Lukasz D. 2009-05-20
heh wyyladowal w studzince kanalizacyjnej niech sie szczury nim jaraja
Ocena: 5

Dorota K. 2009-11-01
Doskonały amulet, pięknie wykonany, chroni i osłania osobę posiadającą, zawsze mam go przy sobie. Obszerniejszy opis jest dostępny w sklepie. Polecam. Dostawa, obsługa i wszystko z tym związane bez zarzutów. Bardzo dobry sklep.
Ocena: 5

Barbara W. 2010-11-29
Niesamowite! Pozytywny wpływ Wielkich Ryb poczułam już następnego dnia po ich otrzymaniu. Byłam naprawdę zaskoczona. Warto również podkreślić piękne wykonanie.
Ocena: 5

Henryk P. 2012-02-15
Kupiłem ten przedmiot jako prezent dla osoby urodzonej pod znakiem Ryb ale jeszcze nie wysłałem więc trudno mi cokolwiek powiedzieć. Sam amulet czy talizman wygląda dość tajemniczo i nie wiadomo dla czego ma taki krztałt. Wadą jest brak możliwości przypięcia go do elementów ubioru jako biżuterii.
Ocena: 4


WIELKIE RYBY - srebro