Amulety i Talizmany dla każdego

 

Jak wykonuje się amulety i talizmany?

Jeśli masz ulubiony znak lub formę geometryczną, na przykład taki, który kojarzy Ci się ze szczęśliwymi chwilami, często widzisz go we śnie lub lubisz go sobie wyobrażać – powinien znaleźć się na amulecie lub talizmanie, który chcesz kupić.

Jednak nie tylko w symbolach tkwi moc amuletów i talizmanów. Amulet na przykład, wykonywany jest ze specjalnej masy, która zawiera w sobie moc pięciu żywiołów( drzewa, ognia, ziemi, metalu i wody). I tu tkwi cała mądrość zbierana latami od szamanów.

Być może mało zdajemy sobie sprawę z tego jaka siła płynie z symboliki. Każdy z nas teoretycznie może sam wykonać amulet dla siebie, ale w zależności od stanu swojej psychiki może wykonać amulet zbyt mało naładowany pozytywną energią -taki który może w ogóle nie działać, a w skrajnych przypadkach nawet szkodzić. Dlatego raz jeszcze radziłabym zaufać sklepom ezoterycznym.

Oprócz noszenia osobistego amuletu – zawsze zalecane jest stosowanie słynnego amuletu ochronnego – Pierścienia Atlantów. Pamiętajmy jednak, że talizman jest ochrona i wzmocnieniem, ale nigdy nie zastąpi człowieka na przykład w podejmowaniu decyzji.

Talizman wykonuje się najczęściej z kilku przedmiotów. Wszystkie muszą się wzajemnie uzupełniać i wspierać energetycznie. Poza tym składniki talizmanu powinny być tak dobrane, żeby ich symbolika i moc działania były czytelne dla podświadomości osoby, która będzie go posiadać.

Najprostszymi i najbardziej uniwersalnymi symbolami używanymi do tworzenia talizmanu są liczby, litery i zioła. Ale rodzaj materiałów z jakich wykonywane są talizmany zależy od ich przeznaczenia i jest bardzo różnorodny.

Gotowy do kupienia, zachwyca swoim kształtem i intryguje tkwiącą w nim tajemnicą – przekonajcie się sami.

Jeśli po pewnym czasie talizman spełni swą rolę i przestanie być koniecznym, nie należy się go pozbywać, bo zawsze już będzie należał do swojego właściciela i kto wie, kiedy znowu może się przydać. Nie wolno tez go wypożyczać ani odstępować innej osobie, ponieważ mógłby wyrządzić jej krzywdę zakłócając jej osobiste biopole.

Obrączki należą do bardzo silnych talizmanów i amuletów, ponieważ są poświęcone w obrzędzie religijnym a przez to zostaje im nadana wyjątkowa moc duchowa. Z tego powodu po rozwodzie należy obrączkę zwrócić, podobnie jak pierścionek zaręczynowy po zerwaniu. Jeśli nie zostaną przyjęte należy je wyrzucić z całą siłą determinacji – na znak chęci przecięcia niechcianych więzi.

Niektórzy ludzie na wzmiankę o przedmiocie mającym magiczną moc, uśmiechają się z przekąsem mimo, że większość z nich z szacunkiem przechowuje od lat współczesne amulety. Pierwszy mleczny ząb swojego dziecka, bilet do kina z pierwszej randki. W samochodach wieszają maskotki a na łące szukają czterolistnej koniczyny.. większość osób nie traktuje tego poważnie, ale kiedy to zgubią – odczuwają niepokój. Nawet nie zdają sobie sprawy, że zgubili swój amulet lub wyszukany wśród traw – najprawdziwszy talizman na szczęście:-)

A szczęście jest bardzo różnie interpretowane przez każdego z nas. Najważniejsze są intencje i dalekosiężne plany. W tym, talizmany i amulety na pewno pomogą. Wszystkim, którzy im zawierzą.